Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

Dzień Bezpiecznego Internetu

Dzień Bezpiecznego Internetu

8 luty to Dzień Bezpiecznego Internetu. Tego dnia przypomnieliśmy dzieciom w jaki sposób bezpiecznie korzystać z internetu oraz urządzeń multimedialnych. Głównie problem ten dotyczy dzieci starszych, jednak wyczulenie i profilaktyka od najmłodszych lat mogą wspomóc dziecko w wyrobieniu prawidłowych nawyków i zachowań. 

Każda grupa miała zajęcia kształtujące prawidłowe wzorce zachowań w zakresie korzystania z mediów różnego typu, w tym także tych z dostępem do intenetu. Odbyły się pogadanki nt. higieny zdrowia (dbania o czas przy komputerze, postawę ciała i wzrok), przedszkolaki obejrzały krótkie bajki - prezentacje dotyczące typowych zagrożeń w sieci, dodatkowo dzieci miały okazję sprawdzić co to jest sieć i jak działa, kolorowały obrazki tematyczne i układały puzzle. Widoczne jest, że media i korzystanie z nich są dla dzieci bardzo atrakcyjne. Pamiętajmy, że rolą doroslych: rodziców i opiekunów jest czuwać nad jakością i doborem treści dostępnych dla dzieci oraz  właściwym wyważeniem czasu przeznaczonego na tego typu rozrywkę. 

W zakładce Rodzic - Materiały dla rodziców zamieszczony jest artykuł: Bezpieczeństwo w sieci. Zachęcamy do przeczytania i zapoznania się z materiałami, a także uwzględnienia tych informacji we wdrażaniu dziecka w zawiły świat Internetu.  Powodzenia!

Data dodania: 2022-02-07 20:06:09
Data edycji: 2022-02-09 19:08:20
Ilość wyświetleń: 248

“Wszystkiego, co naprawdę trzeba wiedzieć o tym, jak żyć, co robić i jak postępować, nauczyłem się w przedszkolu”

Robert Fulghum

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej