Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

Jak wyglądają nasze przedszkolne dni ...

Z życia przedszkolaka

 

Drodzy Rodzice!

Minęło już parę miesięcy w trakcie których z pewnością poznaliście nasze przedszkolne życie. Mamy wreszcie możliwość przybliżyć Wam, jak spędzają w naszej placówce czas Wasze pociechy.  

W przedszkolu dzieci podlegają określonemu rytmowi dnia - powtarzalność określonych czynności wpływa pozytywnie na rozwój dziecka. W tym czasie mogą bawić się same w "kącikach tematycznych" (np. w kąciku majsterkowicza, w "kuchni", w "sklepiku") lub w grupie, w zależności od własnej inwencji, ale zawsze pod czujnym okiem nauczyciela.

Dzieci biorą także udział w zajęciach i zabawy edukacyjnych,  które są zgodnie z treściami podstawy programowej wychowania przedszkolnego (do zapoznania w zakładce – Dokumenty) na przemian z zajęciami ruchowymi. W przedszkolu dzieci uczą się przez zabawę! Do zajęć edukacyjnych należą zajęcia plastyczne, muzyczne, słuchanie opowiadań i wierszyków, omawianie historyjek obrazkowych. Aby dzieci się nie nudziły, zarówno zajęcia edukacyjne, jak i ruchowe, trwają od 15 do 30 minut. Jeśli pogoda na to pozwala to gry i zabawy sportowe odbywają się także na świeżym powietrzu.

Należy pamiętać o tym, że przedszkole to miejsce, w którym dziecko poznaje zasady funkcjonowania w społeczności. Uczy się, co to znaczy żyć wśród innych ludzi. Poznaje podstawowe zwroty grzecznościowe, zdobywa przyjaciół. Uczy się rozwiązywać swoje pierwsze problemy, łagodzić pierwsze konflikty. Ważnym elementem jest także nauka samodzielności, która jest dla dziecka bardzo ważna, bo potrzebna mu ona będzie w dalszym życiu, zarówno przedszkolnym, jak i szkolnym.

Ponadto nasza placówka realizuje wiele programów dodatkowych i różnorodnych metod w pracy z dziećmi, sięga po metody aktywizujące, wspierające wszechstronny rozwój dziecka, dbające o jego uczucia i emocje. Treści te w większości opisane są w Koncepcji Pracy Przedszkola (zakładka – Dokumenty). W galerii możecie Państwo dostrzec urywek naszej pracy uchwycony na fotografiach.

Data dodania: 2021-03-21 12:59:17
Data edycji: 2021-03-23 12:00:01
Ilość wyświetleń: 229

“Wszystkiego, co naprawdę trzeba wiedzieć o tym, jak żyć, co robić i jak postępować, nauczyłem się w przedszkolu”

Robert Fulghum

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej