Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

Z kulturą mi do twarzy!

Z kulturą mi do twarzy!

W roku szkolnym 2023/24 nasze Przedszkole kolejny raz brało udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym „ Z kulturą mi do twarzy”. Projekt powstał w oparciu o aktualną Podstawę Programową oraz kierunki polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2023/24.

Celem projektu było tworzenie sytuacji edukacyjnych budujących wrażliwość dziecka, w tym wrażliwość estetyczną, w odniesieniu do wielu sfer aktywności człowieka: mowy, zachowania, ruchu, środowiska, ubioru, muzyki, tańca, śpiewu, teatru, plastyki. Cele te zostały zrealizowane.

Różnorodność ciekawych zadań do wykonania umożliwiła pochylenie się nad każdą z wymienionych sfer i zorganizowania z ich zakresu kreatywnych zajęć, w których nasze przedszkolaki chętnie brały udział. Ponadto współdziałaliśmy z rodzinami przy realizacji takich zadań jak występ dla dziadków czy niedawno obchodzony dzień rodziny. Mieliśmy też okazję współpracować ze środowiskiem lokalnym. Pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Leśnej Podlaskiej zorganizowali m. in. warsztaty ludowe z malowania pisanek oraz wystawę „Monidła. Dawne portrety ślubne”. Zespół „Leśnianki” z kolei uczestniczył w realizacji zadań związanych z poznaniem ludowej kultury oraz towarzyszył nam w akcji „Szkoła do hymnu”, w której również od lat bierzemy udział.  Wykorzystywaliśmy każdą okazję, aby spotkania z kulturą odbywały się również poza placówką. Zorganizowaliśmy wyjazdy do kina i na teatrzyki do Białej Podlaskiej, braliśmy udział w koncercie zespołu „Orkiestra Dni naszych” oraz odwiedzaliśmy miejskie biblioteki.

Aby otrzymać certyfikat należało zrealizować 20 zadań z 4 dostępnych modułów. Jednak były one tak ciekawe i wartościowe, ze nasza placówka wykonała ich 50! :)

Koordynator projektu w Przedszkolu Samorządowym w Leśnej Podlaskiej: p. Aneta Huczek.

Nauczyciele biorący udział w projekcie:

  1. Dorota Panasiuk
  2. Magdalena Bartniczuk
  3. Aleksandra Ostaszewska
  4. Dominika Ledworuch
  5. Jolanta Wasilewska

 

Data dodania: 2024-06-18 03:43:00
Data edycji: 2024-06-21 14:13:54
Ilość wyświetleń: 41

“Wszystkiego, co naprawdę trzeba wiedzieć o tym, jak żyć, co robić i jak postępować, nauczyłem się w przedszkolu”

Robert Fulghum

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej