Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

Święto Niepodległości

Święto Niepodległości

W przededniu niezwykle ważnego święta, nasze dzieci pokazały, że pamiętają, świętują i kochają naszą ojczyznę. Przedszkolaki w ramach zajęć i zabaw edukacyjnych zapoznawały się z mapą Polski, historią, zabytkami, charakterystycznymi miejscami, znanymi postaciami, muzyką, strojami regionalnymi, legendami itd. Z tej okazji na przedszkolnym korytarzu pojawiła się galeria prac każdej grupy.

W tym roku po raz kolejny nasze przedszkole włączyło się w ogólnopolską akcję „Szkoła do hymnu”. Dzieci z wszystkich grup uroczyście odśpiewały cztery zwrotki "Mazurka Dąbrowskiego". Cieszy nas, że takie maluchy z zapałem uczyły się tak długiego tekstu i z pełnym zaangażowaniem śpiewały ten podniosły utwór.  Udział w akcji jest jednym z działań rozwijających ich świadomość narodową i kształcących postawę patriotyczną.

Odbył się także zapowiadany Przegląd wokalno - recytatorki "Kto Ty jesteś? Polak mały!", w którym zaprezentowało się 18 przedszkolaków: 3 recytatorów i 15 wokalistów. W repertuarze śpiewających pojawił się : Hymn Polski, Przybyli ułani, Legiony i dziecięce piosenki patriotyczne: Jesteśmy Polką i Polakiem, To jest mój kraj oraz Mały Polak, przedszkolak. Dzieci zaprezentowały wiersze: Katechizm polskiego dziecka i Flaga. Występ przed publicznością był dla nich wielkim przeżyciem, wymagał odwagi ale równocześnie niósł radość i zadowolenie.  Słuchającym dostarczył wzuszeń i zachwytu nad urokiem dziecięcych występów. Każdy uczestnik nagrodzony  został upominkiem i dyplomem, medalem Małego Patrioty zaś wszystkie przedszkolaki otrzymały kotyliony przygotowane przez Radę Rodziców. 

Zapraszamy do galerii zdjęć z naszej leśniańskiej placówki oraz fotorelacji ze Święta Niepodległości w Punkcie Przedszkolnym w Ossówce

Poniżej nagrania występów dzieci z poszczególnych grup:

"Mały Polak, przedszkolak" - grupa "Jeżyki"

"To jest mój kraj" - grupa "Motylki" i grupa "Słoneczka"

Występ patriotyczny - grupa dzieci z Ossówki.

flaga: Polska (Flagi - Flaga paÅ„stwa)    Udanego Święta Niepodległości !!!   flaga: Polska (Flagi - Flaga paÅ„stwa)

 

Data dodania: 2021-11-11 10:49:51
Data edycji: 2021-11-11 21:21:49
Ilość wyświetleń: 320

“Wszystkiego, co naprawdę trzeba wiedzieć o tym, jak żyć, co robić i jak postępować, nauczyłem się w przedszkolu”

Robert Fulghum

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej