Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. W związku z tym, dziś obchodziliśmy w placówce Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem. Im wcześniej dziecko się styka z takimi wartościami jak: sprawiedliwość, tolerancja, poszanowanie godności i wolności innych tym łatwiej przystosowuje się do bycia w grupie. Uczenie poszanowania praw innych i radzenia sobie w sytuacjach naruszania praw własnych, jest elementem wychowania przygotowującego do życia w społeczeństwie.

Dzieci dowiedziały się, iż prawo oznacza to wszystko, co mogą zrobić, co im się należy, czego mogą wymagać i żądać od innych. Oczywiście muszą zawsze pamiętać, że inni ludzie też mają swoje prawa i nie mogą robić niczego, co by im mogło zaszkodzić. Przedszkolaki obejrzały prezentację multimedialną o prawach dziecka, bajkę "O królewnie któa zniosła wszystkie prawa", przygotowaliśmy kolorowanki i opaski tematyczne. Zgodnie z sugestią  organizacji UNICEF wykorzystaliśmy kolor niebieski w działaniach podejmowanych w ramach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka, jako symbol solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane.

Ten dzień miał wielkie znaczenie dla przedszkolaków. Dzięki niemu uświadomiły sobie, jak ważne są ich prawa i że mimo, iż są mali trzeba je szanować i kochać. Zarówno rodzice, opiekunowie jak i nauczyciele powinni mieć świadomość, że prawa dziecka nie kolidują z prawami dorosłych, lecz się uzupełniają.

Zachęcamy do obejrzenia wspólnie z dziećmi poniższych materiałów:

- prezentacja o Prawach Dziecka

- piosenka o prawach dziecka

- bajka "O królewnie któa zniosła wszelkie prawa"

Fotorelacja z dzisiejszego dnia

znajduje się w zakładce Galeria :) 

 

Data dodania: 2021-11-19 11:28:22
Data edycji: 2021-11-20 09:40:12
Ilość wyświetleń: 254

“Wszystkiego, co naprawdę trzeba wiedzieć o tym, jak żyć, co robić i jak postępować, nauczyłem się w przedszkolu”

Robert Fulghum

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej