Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

W piątek obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Przez cały rok nasze przedszkole realizuje projekt "Mały Miś w świecie wielkiej literatury". Dodatkowo od lat nasza placówka włącza się w ogólnopolską akcję "Czytające Przedszkola" organizowaną przez Fundację "Cała Polska czyta Dzieciom". Wszystkie te działania propagują czytelnictwo wśród dzieci, które ma nieoceniony wpływ na rozwój dziecka. 

W związku z Dniem Książki w każdej grupie odbyły się zajęcia dot. ulubionych bajek dzieci, rozmawialiśmy na przykładzie historyjki obrazkowej na temat "Jak powstaje książka", przypomnieliśmy dzieciom jak dbać o ksiązki, dodatkowo przedszkolaki wykonały samodzielnie zakładki do książek.

W galerii zdjęć znajduje się fotorelacja z wydarzenia - zapraszamy :) 

Zachęcamy do głośnego czytanie dzieciom. Stymuluje to rozwój mowy, wzbogacając zarówno czynny jak i bierny zakres słów. Książki skłaniają do samodzielnego myślenia, wyciągania wniosków, analizowania. W późniejszym okresie dziecko łatwiej uczy się czytać – jest oswojone z literakami. Ponadto czas spędzony na wspólnym czytaniu zbliża i wzmacnia relację dziecko-rodzic. 

Data dodania: 2022-04-04 10:25:26
Data edycji: 2022-04-04 10:38:24
Ilość wyświetleń: 143

“Wszystkiego, co naprawdę trzeba wiedzieć o tym, jak żyć, co robić i jak postępować, nauczyłem się w przedszkolu”

Robert Fulghum

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej