Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

Mały Miś w świecie wielkiej literatury

Mały Miś w świecie wielkiej literatury

Projekt „MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY”

Ukończyliśmy realizację projektu „Mały Miś w świecie wielkiej literatury” oraz otrzymaliśmy CERTYFIKAT WZOROWEJ PLACÓWKI. Moduły realizowane były razem z dziećmi w ciągu całego roku szkolnego.

Celem projektu było rozwijanie i promowanie czytelnictwa, tworzenie warunków do różnorodnej aktywności dzieci w toku realizacji zadań stawianych przez nauczyciela, wprowadzenie dziecka w świat literatury, budzenie zaciekawienia książką przez zabawy, piosenki, twórczość plastyczną, przekazywanie za pośrednictwem literatury wartości moralnych, propagowanie praw dziecka, kształtowanie postaw patriotycznych u dzieci. Projekt zgodny był z podstawą programową wychowania przedszkolnego oraz kierunkami polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2020/2021.

Nasza placówka zrealizowała cztery proponowane moduły.

Moduł I. Książki dzieciństwa – misiowy ranking książkowych hitów dzieci i rodziców.

Było to wspólne wyszukiwanie ulubionych pozycji książkowych według tematów określonych przez Misiową Mamę, zachęcanie dzieci do słuchania opowiadań i bajek czytanych przez dorosłych oraz tworzenie rysunkowych recenzji książek. Dzieci, jako przypomnienie i zachęcenie do codziennego czytania, otrzymały pamiątkowe zdjęcie z przedszkolnej fotobudki, gdzie same wcieliły się w Misia. Finalnym efektem modułu było stworzenie kroniki projektu złożonej z kart przygotowanych przez dzieci wraz z rodzicami.

Moduł II. Mały Miś w świecie emocji. Rozwijanie inteligencji emocjonalnej dzieci.

Mały Miś, poprzez opowiadania i wiersze, wprowadzał dzieci w świat emocji. Głównym celem modułu było kształtowanie u dzieci umiejętności rozpoznawania, nazywania i rozróżniania emocji oraz rozwijanie zdolności radzenia sobie z nimi. Nauczyciele, w ramach projektu, tworzyli wspólnie bazę zabaw/ćwiczeń służących do pracy nad emocjami oraz kuferek emocji gromadzący sposoby radzenia sobie z różnymi emocjami.

Moduł III. Dbamy o zdrowie z Małym Misiem.

Zadania w tym module polegały na kształtowaniu czynnych postaw wobec zdrowia i bezpieczeństwa poprzez propagowanie zdrowego stylu życia i tworzenie warunków do dokonywania wyborów sprzyjających zdrowiu. Dzieci wspólnie z Małym Misiem obchodziły Światowy Dzień Mycia Rąk i Dzień Zdrowego Śniadania, kiedy to samodzielnie komponowały zdrowe śniadanie. Zaprezentowano dzieciom także prezentuję multimedialną o zdrowym odżywianiu i trybie życie.

Moduł III. Misiowe laboratorium czterech żywiołów.

W ramach realizacji tego modułu stosowane były zabawy twórcze z elementami doświadczania, obserwowania i eksperymentowania. Stworzono „Księgę eksperymentów Małego Misia” według kategorii: ogień, ziemia, woda, powietrze, na podstawie propozycji podanych przez Misiową Mamę oraz Kącik Małego Naukowca . Eksperymenty przeprowadzano w przedszkolu wspólnie z dziećmi. Do każdego żywiołu dzieci wraz z nauczycielem przyporządkowały także odpowiednie zasady bezpieczeństwa.

 

 

Data dodania: 2021-06-16 07:54:32
Data edycji: 2021-06-17 11:39:35
Ilość wyświetleń: 961

“Wszystkiego, co naprawdę trzeba wiedzieć o tym, jak żyć, co robić i jak postępować, nauczyłem się w przedszkolu”

Robert Fulghum

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej