Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

Jak nie czytam, jak czytam

Jak nie czytam, jak czytam

7 czerwca nasza placówka wzięła udział w ogólnopolskiej akcji "Jak nie czytam, jak czytam" - oto nasza mała cegiełka uczestnictwa, dodatkowo potwierdzona dyplomem. Głównym celem akcji jest budowa pozytywnego wizerunku czytania. Sprawienie, by książka nie kojarzyła się młodym ludziom z obowiązkową lekturą, lecz z czymś przyjemnym, ze spokojem, z wolnym czasem i rozrywką. Jako nauczyciele chcemy dać dzieciom okazję do obcowania z książką w gronie koleżanek i kolegów, w miłych, niecodziennych, bardziej lub mniej rozrywkowych okolicznościach, bez dorabiania dydaktycznej otoczki. Przedszkolaki nie potrafią jeszcze czytać ale z przyjemnością słuchają bajkowych opowieści i oglądają ilustacje rozwijając wyobraźnię. 

Akcja "Jak nie czytam, jak czytam" jest kolejną aktywnością naszego przedszkola rozwijającą zainteresowania czytelnicze. Nasza placówka od lat aktywnie uczestniczy w akcji "Czytające Przedszkola" zainicjowanej przez Fundację "ABCXXI wieku Cała Polska czyta dzieciom", opartej na regularnym czytaniu literatury dzieciom co wspiera rozwój koncentracji oraz dostarcza dzieciom wiedzy na temat otaczającej rzeczywistości i pożądanych zachowań społecznych. Ponadto bierzemy udział w module "Czytamy razem z małym misiem", który jest częścią ogólnopolskiego projektu "Mały miś". Jego celem jest przekazywanie wartości moralnych  za pośrednictwem literatury, co dodatkowo usprawnia pracę wychowawczą z dziećmi. Nasze działania ukierunkowane na zainteresowanie przedszkolaki książką obejmowały także dwie wizyty w bibliotece: Gminnej Bibliotece Publicznej w Leśnej Podlaskiej oraz Bibliotece Barwnej w Białej Podlaskiej.  

Zachęcamy wszystkich rodziców do codziennego czytania dzieciom oraz zapoznania się ze wskazówkami dotyczącymi organizacji domowego czytania w Materiałach dla rodziców:  "Wychowanie przez czytanie" oraz ze Złotą Listą książek polecanych przez Fundację „ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom”. Cieszymy się, że przedszkolaki potrafią być uważnymi słuchaczami.

 

Data dodania: 2023-06-13 06:58:42
Data edycji: 2023-06-13 06:59:24
Ilość wyświetleń: 118

“Wszystkiego, co naprawdę trzeba wiedzieć o tym, jak żyć, co robić i jak postępować, nauczyłem się w przedszkolu”

Robert Fulghum

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej