Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Dzień wspomnień i zadumy

Dzień wspomnień i zadumy

Okres przed Świętami Zmarłych to odpowiedni czas na wspomnienie o tych, którzy odeszli od nas, to również czas na rozmowy o szacunku dla zmarłych i właściwym zachowaniu się na cmentarzu i w miejscach pamięci narodowej. W przedszkolu rozmawialliśmy z dziećmi na temat dnia 1 listopada, a także o Dniu Zadusznym przypadającym na dzień 2 listopada. Podczas zajęć nauczyciele tłumaczyli jak ważna jest pamięć i szacunek dla zmarłych, odwiedzanie grobów, zapalanie zniczy – symbolicznego światełka. 

Przedszkolaki z każdej grupy oddały hołd i uczciły wszystkich Zmarłych zapalając znicze przy Miejscu Straceń oraz krzyżu upamiętniającym pierwszy cmentarz parafialny. Pielęgnując rytuały związane z pamięcią o bliskich, którzy odeszli, dajemy dziecku przykład postępowania zgodnie z tradycją, ale i dobrym obyczajem. Wyniesiony z domu czy z przedszkola wzorzec sprawi, że malec przyjmie takie zachowanie jako własne, czując potrzebę postępowania zgodnie z tym, do czego sami jesteśmy przywiązani.

Zajęcia zoganizowane zostały zgodnie z ogólnopolskim projetem realizowanym w przedszkolu "Z kulturą mi do twarzy", moduł II "Tu jest moje miejsce", zadanie nr 8 - Dzień wspomnień i zadumy. Zapraszamy do Galerii. 

Data dodania: 2021-11-02 10:12:12
Data edycji: 2021-11-02 10:31:22
Ilość wyświetleń: 90

“Wszystkiego, co naprawdę trzeba wiedzieć o tym, jak żyć, co robić i jak postępować, nauczyłem się w przedszkolu”

Robert Fulghum

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej