Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Dzień Kropki

Dzień Kropki

15 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki, którego celem było wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości oraz zachęcenie ich do tworzenia i działania. Przedszkole zamieniło się w wesołą, przyozdobioną kropkami przestrzeń.

W ciągu dnia dzieci dowiedziały się, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności czy talent. Starsze przedszkolaki usłyszały opowiadanie jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti (link do opowiadania "Kropka"). Kropki gościły także w zabawach ruchowych jak i matematycznych. Dzieci skakały obunóż do krążków gimnastycznych, bawiły się z kolorowymi piłkami do piosenki „Kropka”, układały pary z kropki a także wykonały plastyczne kompozycje z kółek różnej wielkości i koloru rozwijając przy tym swoje twórcze myślenie i kreatywność. W salach odbyła się także mini sesja zdjęciowa. Na zakończenie każde dziecko otrzymało order uśmiechniętej kropki.

Tego dnia było bardzo kolorowo i wesoło. Mamy nadzieję, że akcje i zajęcia tego typu ukształtują w dzieciach pozytywny obraz siebie zgodny z hasłem: „Wierzę w siebie, jestem pomysłowy”. Zapraszamy do Galerii.

Data dodania: 2022-09-16 15:49:40
Data edycji: 2022-09-17 13:30:55
Ilość wyświetleń: 213

“Wszystkiego, co naprawdę trzeba wiedzieć o tym, jak żyć, co robić i jak postępować, nauczyłem się w przedszkolu”

Robert Fulghum

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej